PÄIKESELOOJANGU PURJEREISID

Sünnipäeva korraldamine – sünnipäeva korraldamise ABC ja 25 vahvat ideed

Young couple in love on sailing boat cheering with champagne wine bottle

Sissejuhatus

Sünnipäevad on erilised sündmused, mida me igal aastal kõik ootame. See on aeg tähistada, lõbutseda ja luua unustamatuid mälestusi lähedastega. Sünnipäeva korraldamine võib aga olla üle jõu käiv, eriti kui te pole kindel, kust alustada. Seetõttu oleme koostanud sulle korraliku juhendi täiusliku sünnipäevapeo korraldamiseks ja planeerimiseks.

sünnipäeva korraldamine

Teema valimisest, kuni külaliste nimekirja koostamiseni, käsitleme kõike, mida vajate meeldejääva ja stressivaba peo korraldamiseks.

 

Teema valimine

Esimene samm eduka sünnipäevapeo planeerimisel on teema valimine. Teema annab tooni kogu sündmusele ning muudab kaunistuste, tegevuste ja isegi menüü kavandamise lihtsamaks. Mõned populaarsed sünnipäevapeo teemad on järgmised:

 1. Sport ja sportlased
 2. Printsessid/printsid
 3. Superkangelased
 4. Filmi/telesaadete tegelased
 5. Karneval/Tsirkus
 6. Merealune maailm
 7. Safari/Džungel
 8. Muinasjutu temaatika
 9. Muusika/disko
 10. Teadus/kosmos

Teema valimisel arvestage sünnipäevalapse vanust ja huve. Saate nad ka otsustusprotsessi kaasata, et tagada, et teema on neile põnev ja vastuvõetav.

 

Külaliste nimekirja koostamine

Kui olete teema valinud, on järgmiseks sammuks külaliste nimekirja loomine. See võib olla peoplaneerimise üks keerulisemaid aspekte, eriti kui töötate piiratud eelarvega või sünnipäeva paiga mahutavus ei ole kuigi suur. Protsessi hõlbustamiseks kaaluge järgmist.

 1. Koha mahutavus: määrake maksimaalne külaliste arv, mida koht mahutab ja vajadusel ka majutab. See aitab vältida ülerahvastatust ja tagab, et kõigil on piisavalt ruumi peo nautimiseks.
 2. Vanusevahemik: külaliste nimekirja koostamisel arvestage külaliste vanusevahemikuga. Kui sünnipäevalaps on lapseealine, peate võib-olla lisama loendisse vanemad või hooldajad.
 3. Eelarve: mõelge, kui palju saate kulutada toidule, kaunistustele ja muule peol hädavajalikule. Suurem külaliste nimekiri võib nõuda suuremat eelarvet, seega pidage seda loendi koostamisel meeles.

 

Kutsedsünnipäeva kaart

Kui olete külaliste nimekirja loonud, on aeg kutsed välja saata. Selleks on mitu võimalust, sealhulgas:

 1. Paberkutsed: traditsioonilised paberkutsed on endiselt populaarne valik ametlikel üritustel või külalistele, kellel ei pruugi olla juurdepääsu e-kirjadele.
 2. Elektroonilised kutsed: elektroonilised kutsed, nagu Evite või Paperless Post, on kulutõhus ja keskkonnasõbralik alternatiiv paberkutsetele. Samuti võimaldavad need jälgida vastuseid ja saata meeldetuletusi.
 3. Sotsiaalmeedia: kui külaliste nimekiri on väike ja mitteametlik, saate luua Facebookis privaatürituse või saata grupisõnumi WhatsAppis või muudes sõnumirakendustes.

Olenemata valitud meetodist lisage kindlasti kõik vajalikud üksikasjad, nagu kuupäev, kellaaeg, asukoht, riietuskood ehk dresscode (kui see on vajalik) ja kõik erijuhised või nõuded.

 

 

Sünnipäeva korraldamine: toimumiskoht ja kaunistused

Koht ja kaunistused on iga sünnipäevapeo olulised elemendid. Koha valimisel kaaluge järgmist:

 1. Sise- või välistingimustes: tehke kindlaks, kas sise- või väliruum on sünnipäeva teema ja aastaaja jaoks sobivam. Kui pidu on suvel, võib kindlasti kaaluda sünnipäeva pidamist välitingimustes.
 2. Juurdepääsetavus: valige koht, mis on kergesti ligipääsetav ja kus on külalistele piisavalt parkimiskohti.
 3. Suurus: veenduge, et koht oleks piisavalt suur, et kõik külalised piisavalt mugavalt ära mahutada, samuti kõik plaanitud tegevused või mängud.

Kui tegemist on sünnipäeva korraldamisega ja jutuks tulevad kaunistused, siis on piiriks taevas.

Siin on mõned populaarsed sünnipäevade kaunistamise ideed:

 1. Õhupallid: õhupallid on klassikaline kaunistus, mida saab kohandada mis tahes teema või värviskeemi järgi.
 2. Bännerid ja plakatid: isikupärastatud bännerid sünnipäevalapse nime või vanusega on suurepärane võimalus kaunistustele isikupära lisada.
 3. Konfetid: Konfetid võivad lisada peole pidulikku hõngu ja luua piduliku õhkkonna. Lõbu lisamiseks võite puistata laudadele konfetti või kasutada konfeti õhupalle.
 4. Lilled: Lilled võivad peole lisada elegantsi ja ilu. Saate valida lilled, mis sobivad peo teemaga või lihtsalt valida sünnipäeva inimese lemmiklilled.
 5. Lauanõud: temaatilised lauanõud, nagu taldrikud, tassid ja salvrätikud, võivad kaunistused kokku siduda ja muuta peol ühtse meeleolu ja tunde.
 6. Valgustus: Valgustus võib luua piduliku õhkkonna, eriti õhtuste või siseruumides peetavate pidude puhul. Kaaluge tulede, laternate või küünalde kasutamist sooja ja kutsuva õhkkonna loomiseks.

 

Toit ja jook

sünnipäeva korraldamise abc

Ükski pidu pole täielik ja täiuslik ilma söögi ja joogita. Sünnipäeva korraldamine ja menüü koostamine –  arvestage järgnevaga:

 1. Toitumispiirangud: küsige külalistelt, kas neil on toitumispiiranguid, näiteks toiduallergiaid või -eelistused, ja koostage menüü vastavalt sellele.
 2. Teema: lisage sünnipäeva teema menüüsse, valides selle teemaga sobivad toidud, näiteks piraaditeemaline kook või superkangelase kujulised võileivad.
 3. Vanus: Menüü koostamisel arvestage külaliste vanusega. Lastepidude jaoks sobivad kõige paremini lihtsad ja kergesti söödavad toidud, samas kui täiskasvanute peod võivad sisaldada keerukamaid valikuid.
 4. Eelarve: määrake kindlaks, kui palju saate toidule ja joogile kulutada ning koostage menüü vastavalt sellele. BYOB valik aitab kulusid vähendada.

 

Tegevused ja mängud

Tegevused ja mängud on iga sünnipäevapeo korraldamise juures väga oluline osa, eriti lastepidude puhul. Siin on mõned populaarsed ideed:

 1. Käsitöö: looge käsitöölaud, kus külalised saavad luua oma peo meeneid või kaunistusi.
 2. Mängud: klassikalised seltskonnamängud, nagu Pin the Tail on the Donkey või Hot Potato, on alati menukad. Tegemist on muidugi laste mängudega. Siin on väga suur nimekiri erinevatest mängudest, mis võiksid teie sünnipäeva meelejäävamaks muuta. Saate luua ka alati oma välja mõeldud mänge, mis sobivad sinu sünnipäeva teemaga kokku.
 3. Fotokabiin: seadke üles fotoboks koos teemaga sobivate rekvisiitide ja kostüümidega. See on suurepärane viis peost püsivate mälestuste loomiseks.
 4. Meelelahutus: palgake mustkunstnik, näomaalija või mõni muu meelelahutaja, kes hoiavad külalisi elavana ja põnevil.

 

Sünnipäevapeo meened

Meened on lõbus viis tänada külalisi peole tuleku eest ja anda neile pidustusest kestev mälestus. Siin on mõned ideed pidutsemiseks:

 1. Temaatilised esemed: valige teemaga sobivad esemed, näiteks spordipallid või printsessi tiaarad.
 2. Isikupärastatud esemed: isikupärastatud esemed, nagu võtmehoidjad või pildiraamid, võivad muuta peosoovid erilisemaks.
 3. Midagi söödavat: kommid või küpsised, on alati populaarsed ja neid saab kohandada vastavalt peo teemale.
 4. DIY esemed: looge isetegemislaud, kus külalised saavad luua oma peomeeneid, nagu sõpruskäevõrud või maalitud kivid.

Sünnipäeva korraldamise kokkuvõte:

Täiusliku sünnipäeva korraldamine võib olla hirmutav ülesanne, kuid hoolika planeerimise ja detailidele tähelepanu pööramisega võib see olla lõbus ja rahuldust pakkuv kogemus. Valides teema, koostades külaliste nimekirja, saates välja kutseid, valides toimumiskoha ja dekoratsioonid, planeerides menüüd ning korraldades tegevusi ja mänge, saate luua meeldejääva pidupäeva, mida sünnipäevaline ja külalised mäletavad veel aastaid.

 

 

25 lõbusat ja ainulaadset ideed sünnipäeva korraldamiseks

Sissejuhatus:

Teadagi on sünnipäevad erilised sündmused, mida me kõik ootame igal aastal (tegelikult kõik ei oota). Ükskõik, kas tähistate juubelit või lihtsalt uue eluaasta algust, on aeg lõbutseda ja luua unustamatuid mälestusi lähedastega.

Kui olete väsinud samadest vanadest sünnipäevapeo ideedest, siis olete õiges kohas. Selles artiklis jagame 25 lõbusat ja ainulaadset sünnipäevapeo ideed, mis aitavad teil planeerida tõeliselt unustamatut pidu. Sünnipäeva korraldamine muutub neid järgnevaid ideid kasutades kindlasti lihtsamaks.

 1. Karaokepidu:

Kui sünnipäevalapsele meeldib laulda, on karaokepidu suurepärane viis tähistamiseks. Seadistage karaokemasin ja laske külalistel valida oma lemmiklaulud, millele kaasa laulda. Võite isegi korraldada karaokevõistluse, kus parimate esituste eest auhindu antakse.

 1. DIY (do it yourself) käsitööpidu:

Sellise väiksema ja vaiksema peo tähistamise korral on meisterdamise pidu lõbus valik. Seadke sisse käsitöölaud, kus on tarvikud, et külalised saaksid ise peomeeneid või kaunistusi luua. Samuti võite internetist otsida erivaid õpetusi erinevate käsitööde jaoks ja lasta külalistel valida, milliseid nad soovivad teha. Siin on näiteks 470 ideed sünnipäeva kaardi tegemiseks.

 1. Basseinipidu:

Kui sünnipäev langeb suvekuudele, on basseinipidu alati menukas valik. Mõelge külaliste jaoks välja erinevaid veemänge, nagu veevõrkpall, Marco Polo või basseinikorvpall.

 1. Batuudipargi pidu:

Batuudipargi pidu sobib suurepäraselt nii lastele kui ka täiskasvanutele, kes armastavad batuudil ringi hüpata ja põrgata ja ei pelga veidike füüsilist koormust. Paljud batuudipargid pakuvad peopakette, mis sisaldavad juurdepääsu batuutidele, mängutubadele, peoruumidele ja muudele lõbusatele tegevustele ja kohtadele. Superskypark on väga hea valik sellise ürituse korraldamiseks.

 1. Põgenemistoa pidu:

Väljakutsuvama ja põnevama tähistamise jaoks kaaluge põgenemistoapeo korraldamist. Külalised lahendavad koos mõistatusi ja ülesandeid, et pääseda põgenemisruumist enne, kui aeg otsa saab. Väga palju adrenaliini pakkuv tegevus. Siit leiad kõik põgenemistoad Eestis.

 1. Maalimis- ja veinipidu:

Täiskasvanutele, kes armastavad maalida ja veini juua, on maalimis- ja veinipidu lõbus ja lõõgastav võimalus oma sünnipäev meeldejäävaks muuta. Professionaalne kunstnik juhendab külalisi teid meistriteose loomisel, samal ajal kui sina ja su külalised rüüpavad oma lemmikveini. Veiniga tuleb piiri pidada, et pintsel käest ei libiseks!

 1. Kokandusklassi pidu:

Toiduhuvilistele on kokandusklassi pidu suurepärane viis sünnipäeva korraldamiseks ja tähistamiseks. Palgake professionaalne kokk, kes õpetab külalistele lemmikroogi või -sööki valmistama. Siit leiate suure hulga kokandusklasse.

 1. Spaapidu:

Lõõgastavamaks tähistamiseks kaaluge spaapeo korraldamist. Palgake professionaalne massöör, kes pakub erinevaid massaaže, või teeb isegi näohooldust ning pakub selle kõige kõrvale tervislikke suupisteid ja jooke.

 1. Lasermängu pidu:

Kui te tahate kogeda midagi energilisemat sellel tähtsal päeval, siis kaaluge Laser Tag peo korraldamist. Külalised saavad laserite ja udumasinatega pimedas ruumis kokku ja koguvad laserpüssidega ringi joostes ja end vahepeal varjates punkte, et lõpuks nii võitja välja selgitada. FK Arena on populaarne koht Laser Tag mängude korraldamiseks.

 1. Filmiõhtu vabas õhus:

Seadistage välikinoekraan ja korraldage väljas filmiõhtu. Pakkuge külalistele tekke, popkorni ja muid filmisuupisteid.

 1. Retromängude pidu:

Viige külalised retromängudega ajas tagasi. Laenutage vanaaegseid arkaadmänge, nagu Pac-Man, Space Invaders ja Donkey Kong, ning laske külalistel võistelda parimate tulemuste nimel.

 1. Jäätisepidu:

Kui armastate magusat ja külma, siis korraldage jäätisepidu. Pakkuge erineva maitsega jäätist, lisandeid ja kastmeid ning laske külalistel luua oma jäätisekombosi.

 1. Aardejaht:

Aardejahipidu on lõbus ja interaktiivne viis sünnipäeva tähistamiseks. Peitke peopaiga ümber vihjeid ja laske külalistel peidetud aare üles leida. Aardejaht on väga seikulusterohke ja eriti meeldib lastele. Siit leiate põneva mängu ja aardejahi.

 1. Mõrvamüsteeriumipidu:

Dramaatilisema ja salapärasema tähistamise jaoks korraldage mõrvamüsteeriumipidu. Külalised mängivad erinevaid tegelasi ja töötavad koos kuriteo lahendamisel.

 1. (Rull)uisupidu:

(Rull)uisupeod on alati menukad. Rentige või külastage (rull)uisuväljakut ja laske külalistel oma lemmiklugude saatel uisutada. Tallinnas asuvad avalikud uisuväljakud taliviti siin.

 1. Rannapidu:

Suvise sünnipäeva puhul on rannapidu lõbus ja lihtne variant. Korraldage rannamänge, nagu võrkpall, frisbee ja liivalossi ehitamine, ning pakkuge külalistele rannarätikuid ja päikesekaitsetooteid ja hõrgutavaid kokteile, mis palavust eemale peletavad.

 1. Bowlingu- või keeglipidu:

Bowlingupidu on klassikaline sünnipäevapidu. Rentige saal ja laske külalistel näiteks öö läbi mängida. Eestis populaarne bowlingu klubi: Kuulsaal paneb peo veerema.

 1. Kunstipidu:

Loomingulistele tüüpidele on kunstipidu lõbus ja ainulaadne pidu. Palgake kunstiõpetaja maalitundi pakkuma või looge külalistele erinevad kunsti- ja käsitöölauad, et luua erinevaid meeneid ja kunsti.

 1. Tantsupidu:

Muusikasõpradele on tantsupidu suurepärane viis tähistamiseks. Palgake DJ või koostage sünnipäevalapse lemmiklauludest esitusloend ja laske külalistel öö läbi tantsida.

 1. Lauamängupidu:

Soodsama tähistamise jaoks on lauamängupidu lõbus valik. Otsige välja erinevad lauamängud ja laske külalistel oma lemmikuid mängida. Kui teil endal lauamänge napid, siis kasutage lauamängude renti.

 1. Tsirkusepidu:

Eriti lõbusaks tähistamiseks kaaluge tsirkusepeo korraldamist. Palgake külaliste lõbustamiseks esinejaid, nagu žonglöörid, akrobaadid ja klounid. Võibolla leiate endale midagi sobivat siit: tsirkus.ee

 1. Virtuaalreaalsuse pidu:

Futuristlikuma ja kõrgtehnoloogilisema tähistamise jaoks kaaluge virtuaalreaalsuse peo korraldamist. Rentige virtuaalreaalsuse peakomplekt ja laske külalistel avastada erinevaid maailmu ja mänge. Leiate siit endale sobiva paketi: virtuaalreaalsus mängud.

 1. Õueseikluspidu:

Loodusesõprade jaoks on seikluspidu õues lõbus valik. Planeerige matka- või telkimisretk või korraldage väljas seiklus, nagu kanuumatk või seikluspargis ronimine. Kõige seikluslikumad seikluspargid Eestis.

 1. Kokteilipidu:

Täiskasvanutele, kes armastavad juua ja suhelda, on kokteilipidu suurepärane viis tähistamiseks. Palgake baarmen, et luua kohandatud kokteile ning pakkuda külalistele eelroogasid ja suupisteid. Kokteilipeo korraldamise kohta võite uurida lehelt kaif.space.

 1. Photo Booth Party:

Lõbusaks ja meeldejäävaks tähistamiseks seadke üles külalistele tobedate piltide tegemiseks fotoboks koos rekvisiitide ja kostüümidega. Võite palgata ka professionaalse fotograafi, kes teeb külalistest portreesid. Fotoboksi saate rentida siit.

Kokkuvõte sünnipäeva korraldamisest:

Lõbusate ja ainulaadsete sünnipäevaideede jaoks on lõputult võimalusi. Olenemata sellest, kas korraldate lastepidu või täiskasvanute pidu, on oluline valida teema või tegevus, mis sünnipäevainimesele ja külalistele meeldib.

Nende 25 idee abil leiate kindlasti ideaalse viisi sünnipäeva korraldamiseks ja tähistamiseks ja unustamatute mälestuste loomiseks lähedastega.


 

Sünnipäeva korraldamine ja tähistamine merel on üks vahva viis meeleoluka sünnipäeva tähistamiseks. Vii oma sõbrad ja lähedased purjekaga/jahiga või kaatriga Tallinna lahte või mõnda muud kohta nautima.

Purjetamine.com on korraldanud kümneid sünnipäevasi ja tagasiside on olnud väga positiivne ja meeldiv. Nii sünnipäeva lapsed ise kui külalised on merel veedetud ajaga alati väga rahule jäänud ja sealjuures kustumatuid mälestusi loonud.

Olgu su pidu suur või väike, meie jahipargist leiad väga laia valiku erinevaid jahte, kokku üle 20ne erineva aluse. Leiate alates 10 meetristest, kuni suurte 20ne meetriste jahtideni välja, et oleks võimalik viia merele erineva suurusega seltskondi. Tavaline valik on 10-15 inimest aga merele võime viia ka 100 inimest korraga. Meie jahid asuvad Noblessneri sadamas ja Pirital Kalevi Jahtklubi sadamas.

Purjetamine.com´st võimalik tellida kogu sünnipäeva pakett:

 • Kaunistused, õhupallid
 • Toit ja jook, catering
 • Fotograaf
 • Limusiin – toob sadamasse ja viib hiljem järgmisesse peopaika.
 • Laulja, kitarrist

Kui su sünnipäev juhtub olema soojemal perioodil (kevade lõpp, suvi, suve lõpp), siis kindlasti kaalu võimalust oma sünnipäev vee peal maha pidada. See on kindla peale minek ja merel, muusika ja shampuse (Prosecco või veini) saatel loodud mälestused kestavad veel pikki aastaid.

Lubame, et peale pidu laevalt maha astudes oled sina ja su seltskond tehtud valikuga ülimalt rahul. Ja kui vaja, astute jahilt otse limusiini, mis teid järgmisesse peopaika sõidutab, et te ikka sõiduvees püsiksite.