PÄIKESELOOJANGU PURJEREISID

Beebipidu – kõik mida sa teadma pead

Boy or girl party. Baby shower.

Beebipidu purjekal

Otsid uut ja põnevat kohta beebipeo korraldamiseks? Uuri meie lehel ringi  ja korralda oma beebipidu purjekal!

Purjetamine.com pakub unikaalset võimalust tähistada oma järgmist beebipidu merel, kus sul on võimalus nautida lõõgastavat atmosfääri ja imelist vaadet. Beebipidu purjekal annab sellele erilisele päevale uue ja huvitava pöörde.

Rahu ja vabadus, mida tunned merel purjetades, on just see, mida tulevased vanemad vajavad enne beebi saabumist. Meie purjekate pardal on kõik vajalik, et teie pidu oleks mugav ja meeldejääv – alates mugavatest istmetest ja laudadest kuni muusikani ja söögi-joogini.

Pealegi, kes ütles, et beebipidu peab toimuma siseruumides? Vaheta traditsiooniline beebipidu välja unustamatu merereisi vastu. Broneeri oma beebipidu purjekal juba täna!

Beebipidu – kõik mida sa teadma pead.

Võib-olla ootate ise peagi beebi sündi. Võib-olla keegi, keda tunnete, ootab last. Võib-olla olete sattunud olukorda, kus peate korraldama sõbrale või pereliikmele beebipeo ja tunnete end natuke ebakindlalt. Ärge muretsege; me oleme siin, et vastata kõigile teie küsimustele, mis puudutavad beebipidude traditsiooni ja selle korraldamist.

MIS ON BEEBIPIDU?

Traditsiooniliselt on beebipidu üritus, mis tähistab peatset beebi sündi. Tulevane ema ja sündimata beebi on selle peo keskpunktis. Beebipeo eesmärk on näidata emale emotsionaalset tuge ning tuua kokku palju asju, mida on vaja beebi eest hoolitsemiseks – kingitused uuele emale! Lõppude lõpuks on beebidel palju tarvikuid ja nende ostunimekiri muutub kalliks! Beebipeod võivad olla keerukad üritused, kus on tegevusi ja mänge, või need võivad olla palju loomulikumad ja tagasihoidlikumad. See sõltub korraldaja eesmärkidest ja loodetavasti ka tulevase ema soovidest.

BEEBIPIDU JA SELLE TRADITSIOON

Beebipeod sellisel kujul, nagu me neid täna teame, on suhteliselt hiljutine nähtus. See ilmus Emily Posti raamatus “Etiquette: The Blue Book of Social Usage” 1937. aastal. Kuna seda ei olnud raamatu varasemates väljaannetes (1927 ja 1922), võime mõistlikult eeldada, et see traditsioon ei olnud tol ajal laialt levinud. Tol ajal nimetati pidu “haigutuspeoks” (“stork shower.”). Sel ajal peeti sobivaks pidada pidu varajastel pärastlõunatundidel ning kutsuda vaid ema lähedasi naissoost sõpru.

See traditsioon, kus ema ümbritseti naissoost pere ja sõpradega, polnud uus; Ameerika kolooniaajastul korraldasid naised ema kodus “sünnipidusid”. Nendel pidudel kogunesid naised, sealhulgas ämmaemand ja lähedased naissoost pereliikmed ja sõbrad, emaga, kui sünnitus algas, ja jäid temaga koos, mõnikord päevadeks, kuni sünnitus oli lõppenud. Nende koosviibimiste ajal rääkisid kohalviibivad naised anekdoote, lohutasid ja julgustasid ema ning vahetasid kuulujutte ja retsepte. Eesmärk oli toetada ema sünnitusel ja tugevdada kogukonnasidemeid.

Pärast sünnitust oli “lamamisaeg”. Lamamis periood kestis umbes kolm kuni neli nädalat, ja selle aja jooksul tulid kogukonna naisliikmed uue ema koju, jõid teed ja hoolitsesid koduste kohustuste eest, et ema saaks taastuda. Hiljem tänas ema oma naissoost kogukonda, korraldades “ohkamispidu”, kus ta valmistas neile, kes teda olid aidanud, suurejoonelise söögi.

Lisaks ohkamispeole teadsid uued emad, et nad tasuvad naisele, kes teda aitasid, tagasi osaledes nende sünnipidudel ja lamamisperioodidel.

Kaasaegsete beebipidude kingituste andmise traditsioonid tulid tegelikult viktoriaanliku ajastu jooksul. Sünni tähistamine toimus pärast sündi, sest viktoriaanlased naised varjasid oma rasedusi nii kaua kui võimalik ja taandusid avalikust elust, kui seda enam varjata ei saanud. Pärast sünnitust korraldasid naissoost sõbrad ja pereliikmed uuele emale teepidu. Kui kingitusi anti, olid need sageli käsitsi valmistatud.

Millal beebipidu pidada?

Ameerika Ühendriikides korraldatakse beebipeod tavaliselt varajastel pärastlõunatundidel, võib-olla jäänuk viktoriaanliku ajastu teepeodest. Beebipidu peetakse tavaliselt umbes neli kuni kuus nädalat enne eeldatavat sünniaega. See tagab, et rasedus on hästi edenenud ja raseduse katkemise oht on väike ning et pidu ei katkesta beebi enneaegne saabumine.

See ajastus sõltub muidugi ema tervisest ja tema eelistustest seoses ajastamisega. Kui teie pidu ei ole üllatuspidu, on kõige parem konsulteerida tulevase emaga ja näha, mis talle meeldib.

Samuti on üha tavalisem, et inimesed korraldavad õhtusöögiaegseid beebipidusid või näiteks beebipeo brunši. Seega pole vaja varajase pärastlõuna reeglit rangelt järgida.

Baby Shower ehk beebipidu

KUIDAS KORRALDADA BEEBIPIDU?

Beebipeo planeerimise ja korraldamiseni jõuab kahel moel. Kas sa pakud seda ise korraldada või palutakse sinul seda teha. Tavaliselt korraldab beebipeo ema sõber või sugulane, ja on täiesti sobiv, kui ootav ema palub kellelgi enda heaks peo korraldada.

Tavaliselt ei ole inimene, kes pidu korraldab, otsene pereliige (see võib tunduda pereliikmete poolt kingituste nõudmisena ja võib tunduda maitsetuna), vaid lähedane pereliige või hea sõber.

Kes on beebipeole oodatud ehk külaliste nimekiri?

Beebipeo külaliste nimekirja koostamine võib esmapilgul tunduda lihtsa ülesandena, kuid selle juures on oluline arvestada mitmeid tegureid. Kelle kutsud peole sõltub suuresti beebipeo formaadist, perede traditsioonidest ja ema eelistustest.

Traditsiooniliselt on beebipeod olnud sündmused, kus osalevad peamiselt naised – tulevase ema lähedased sõbrannad, sugulased ja kolleegid. See on pärit ajast, mil sünnitamine ja lapsehooldus peeti naiste pärusmaaks. Selline formaat võib endiselt sobida, kui tulevane ema eelistab naiste seltskonda või kui peo korraldaja on teadlik, et see vastab tulevase ema ootustele ja soovidele.

Siiski on üha levinumad kaasavamad beebipeod, kus on oodatud mõlemast soost külalised, sealhulgas tulevane isa, meessoost sugulased ja sõbrad. Mõned paarid võivad eelistada “kahepoolset” beebipidu, kus mõlemad tulevased vanemad on peo keskmes ja külalised on nii mehed kui naised.

Samuti võib külaliste nimekiri hõlmata ka lapsi, eriti kui tulevasel emal on juba teisi lapsi või kui ta on lähedane paljude lastega peredega. Laste kaasamine võib lisada pidustustele mängulisust ja rõõmu, kuid peo korraldajana peate veenduma, et on olemas sobivad tegevused ja hõrgutised ka noorematele külalistele.

Pidage meeles, et beebipeo eesmärk on toetada ja tähistada tulevast ema ning jagada rõõmu uue elu saabumisest. Külaliste nimekirja koostamisel peaks peamine kriteerium olema see, kes suudab seda rõõmu jagada ja kelle kohalolu muudab päeva tõeliselt eriliseks tulevase ema jaoks.

Igal juhul pidage nõu tulevase emaga või, kui pidu on üllatus, siis inimestega, kes teda hästi tunnevad, et teha kindlaks, kelle kohalolu ta hindaks kõige rohkem. Samuti arvestage peopaiga suurust ja võimalikke piiranguid – olgu need siis ruumikitsikus, eelarve või praeguse olukorra tervisenõuded.

Beebipeo kutsed

Beebipeo kutsete ettevalmistamine ja saatmine on oluline osa beebipeo planeerimisest. Kutsete kaudu edastatakse mitte ainult põhiinformatsioon nagu toimumiskoht, aeg ja kuupäev, vaid need loovad ka esmamulje beebipeost endast. Järgnevalt mõned näpunäited beebipeo kutsete kohta:

 1. Ajastus: Kutseid soovitatakse saata välja neli kuni kuus nädalat enne beebipeo toimumist. See annab külalistele piisavalt aega oma plaanide tegemiseks ja kingituste ostmiseks.
 2. Stiil ja toon: Kutse stiil ja toon peaksid vastama beebipeo enda stiilile. Kas see on ametlik või vabam? Traditsiooniline või moodsam? Need tegurid mõjutavad kutse disaini ja sõnastust.
 3. Sisu: Beebipeo kutse peaks sisaldama vähemalt järgmist infot: beebipeo toimumise kuupäev ja kellaaeg, toimumiskoht, kontaktisik ja RSVP kuupäev.
 4. Registriteave: Kui beebipeo korraldaja on loonud beebiregistri, võib selle info lisada kutsele. Kuid kutsele ei tohiks kunagi lisada fraasi, mis otse kingituste ootust väljendab.
 5. RSVP: Palu külalistel oma osalemisest teada anda, et saaksid planeerida toitlustuse ja istumiskoha. Määra kindel kuupäev, millal soovid nende vastuseid saada.
 6. Saateviis: Kuigi digitaalsed kutsete saatmise viisid nagu e-mail või sotsiaalmeedia on aina populaarsemad, on traditsioonilised paberkutsed endiselt asjakohased, eriti kui tegemist on formaalsema sündmusega.
 7. Keel: Sõnastus peaks olema lihtne ja arusaadav. Vältida tuleks liigset formaalsust või keerulisi väljendeid, mis võivad segadust tekitada.

Loodetavasti annavad need juhised sulle parema ülevaate beebipeo kutsete planeerimisest ja saatmisest ning aitavad sul luua kutse, mis kajastab sinu unikaalset beebipidu.

Beebipeo meened

Beebipeo meened ehk tänukingitused on mõeldud külalistele, et näidata tunnustust nende osaluse eest pidustustes ja anda neile midagi, mis jääks meenutama seda rõõmsat sündmust. Valides meeneid, võib lähtuda peo teemast, ema eelistustest või lihtsalt midagi armsat ja kasulikku, mis võiks külalistele meeldida.

Siin on mõned ideed beebipeo meenete kohta:

 1. Isikupärastatud küünal: Vali väikesed küünlad ja kaunista need isikupärastatud siltidega, mis näitavad ema nime ja peo kuupäeva.
 2. Seebid või kätekreemid: Väikesed, ilusad käsitööseebid või kreemid on praktilised kingitused, mida külalised saavad igapäevaselt kasutada.
 3. Isikupärastatud tee või kohvi: Paki väikesed kogused lemmikteed või -kohvi ilusatesse pakenditesse, mis on kaunistatud beebipeo teemaga.
 4. Söödavad meened: Väikesed kommikotid, millel on isikupärastatud sildid, või küpsised, mis on vormitud beebiteemaliste kujunditena (nt lutipudelid, mähkmed), võivad olla suurepärased meened.
 5. Taimed või seemned: Väikesed taimed, näiteks sukulendid, või seemnepakid, millele on lisatud isikupärastatud sildid, võivad olla sümboliks uue elu kasvamisest.

Oluline on meeles pidada, et beebipeo meenete eesmärk on näidata külalistele tunnustust ja tänu nende toetuse eest sel erilisel ajal. Meened ei pea olema kallid, kuid neid tuleks valida hoolikalt, et need oleksid mõttekad ja meeldivad. Valitud kingitused peaksid olema kooskõlas peo üldise teemaga ja peegeldama tulevase ema isiksust ja maitset. Siit leitae 55 vahvat ideed beebipeo meeneteks.

Beebipeo mängud ja tegevused

Beebipeo mängud ja tegevused on olulised sündmuse lõbusaks ja meeldejäävaks muutmiseks. Need võivad hõlmata nii traditsioonilisi beebiteemalisi mänge kui ka loovaid ja kaasahaaravaid tegevusi, mis aitavad külalistel lõõgastuda ja nautida pidustusi.

 1. Beebibingo: See on klassikaline mäng, kus iga külaline saab bingo kaardi, kus on kirjas erinevad beebiga seotud esemed. Kui kingid avatakse ja bingo kaardil olev ese ilmub kingituse hulgast, märgib külaline selle ära. Esimene, kes saab rea täis (horisontaalselt, vertikaalselt või diagonaalselt), on võitja.
 2. Arva beebitoitu: Osta mitu purki erinevat sorti beebitoitu ja eemalda sildid. Mängijad peavad maitsma iga toitu ja arvama, mis see on. See võib pakkuda palju naeru ja lõbu!
 3. Beebi pildi äraarvamine: Palu külalistel tuua lapsepõlvepildid endast. Riputa need seinale ja las iga külaline proovida ära arvata, kes on kes. See võib olla suurepärane jäämurdja ja toob esile palju häid mälestusi.
 4. Beebi sünnikuupäev: Palu igal külalisel kirjutada paberile, millal arvab, et beebi sünnib, ning panema selle suletud karpi. Pärast beebi sündi saab ema karbi avada ja vaadata, kes oli kõige lähemal.
 5. Beebiromaanid: Jagage külalistele paberilehekesed ja pastakad ning paluge neil kirjutada lõbusaid või inspireerivaid lugusid või soove tulevasele beebile. Need võivad olla toredad meenutused emale ja beebile tulevikus.
 6. Mähkme vahetusvõistlus: Jagage külalistele mängulapsed või nukud ja vaadake, kes saab mähkme kõige kiiremini vahetatud. See mäng võib pakkuda palju naeru, eriti kui on kohal isad või tulevased isad!

Beebipeo mängude valimisel on oluline arvestada külaliste huvide ja eelistustega. Mõned võivad nautida traditsioonilisi mänge, teised aga võivad eelistada rahulikumaid ja loomingulisemaid tegevusi. Oluline on, et kõik tunneksid end teretulnud ja kaasatuna ning nautiksid pidu. Siin on 50 beebipeo mängu, mille hulgast endale kindlasti meelepärase leiate.

beebipidu ja mida süüa

Beebipeo söök ja jook

Beebipeo toit ja jook võivad olla nii maitsevad kui ka loovad. Tähistades uue elu saabumist, on oluline, et kõik detailid oleksid korralikult läbi mõeldud, sealhulgas toidud ja joogid, mis peolauale jõuavad. Beebipeo menüü planeerimisel võiks arvesse võtta mitmeid tegureid, nagu külaliste toitumisharjumused, aeg päevast, mil pidu toimub, ja loomulikult peo teema.

Üks populaarne valik on serveerida finger foodi ehk snäkke, mida saab kergelt käes hoida ja süüa. See võimaldab külalistel rääkida, mängida mänge ja nautida pidu, ilma et peaksid muretsema söögiriistade või laudade pärast. Selliste toitude hulka võivad kuuluda minisandwichid, puuviljade ja juustude valik, köögiviljadipid või isegi väikesed torditükid.

Mõned pidude korraldajad valivad spetsiaalse teema, mis väljendub ka toidu ja joogi valikus. Näiteks kui teemaks on “Merineitsi”, võib serveerida sinist limonaadi ja mereteemalisi küpsiseid. Kui teemaks on “Džungel”, võib menüüs olla troopilised puuviljad ja mahlad.

Kuna beebipidu on alkoholivaba üritus, on oluline pakkuda mitmekesist joogivalikut. Selleks võivad olla erinevad mahlad, smuutid, gaseeritud joogid, tee või kohv. Loominguline lähenemine võib olla ka mocktailide ehk alkoholivabade kokteilide serveerimine, mis näevad välja sama peened ja maitsvad nagu nende alkoholiga kolleegid.

Pidu ei saa lõppeda ilma magustoiduta. Beebipeo jaoks on palju erinevaid võimalusi, alates temaatilistest küpsistest ja kommipulkadest kuni suure beebipeotordini.

Ükskõik, mis stiilis on beebipeo söök ja jook, on oluline, et see oleks maitsev, toitev ja vastaks külaliste vajadustele. Selline lähenemine aitab tagada, et pidu oleks meeldejääv mitte ainult peatselt saabuva beebi vanematele, vaid ka kõigile külalistele.

beebipeo kingitused

Beebipeo kingitused

Beebipeo kingitused on traditsiooniline viis tulevastele vanematele toetuse näitamiseks ja uue pereliikme saabumise ettevalmistamisel abiks olemiseks. Kingituste valimisel on palju võimalusi, mis sõltuvad peamiselt vanemate vajadustest, beebi soost ja isiklikest eelistustest. Siin on mõned ideed, mida kaaluda:

 1. Beebitarbed: Beebitarbed nagu mähkmed, lutid, mähkimislinad, vannitarbed ja beebiriided on alati teretulnud. Need on praktilised kingitused, mida vanemad kindlasti kasutavad ja vajavad.
 2. Lastetoa sisustus: Kui tead, millise stiili või teemaga lapsevanemad lastetoa kujundavad, võivad lastetoa kaunistused olla suurepärased kingitused. Võid kaaluda raamitud pilte, seina kleebiseid, lambikesi või beebitekke.
 3. Raamatud: Beebiraamatud on suurepärased kingitused, mis aitavad vanematel alustada lapse raamatukogu. Raamatute lugemine lapsele on oluline osa tema arengust ja raamatud võivad olla ka mälestusesemed, mida laps saab hinnata, kui ta kasvab.
 4. Mänguasjad: Beebi esimesed mänguasjad võivad olla lihtsad, pehmed ja helisevad. Vali mänguasjad, mis on ohutud ja mõeldud imikutele.
 5. Kinkekaardid: Kui oled ebakindel, mida kingituseks osta, võib kinkekaart olla suurepärane valik. See võib olla kinkekaart beebipoest, restoranist või teenusepakkuja juurest, nagu näiteks kodukoristusteenus, mis võib olla eriti kasulik uute vanemate jaoks, kellel on oma käed beebihooldusega täis.
 6. Käsitöö: Käsitsi valmistatud kingitused, nagu kootud tekid, heegeldatud mänguasjad või kaunistatud fotoalbumid, võivad olla eriti mõttekad ja personaalsed. Need näitavad, et oled nõus panustama aega ja vaeva, et valmistada midagi ainulaadset ja erilist.
 7. Beebifond: Kui soovid anda kingituse, mis kestab kauem kui mähkmed või beebiriided, kaalu beebifondi loomist või panustamist juba olemasolevasse fondi. See võib olla suurepärane viis lapse tuleviku toetamiseks ja vanematele rahulolu andmiseks.

Mõtle alati sellele, mida lapsevanemad võivad vajada või soovida, ja ära kõhkle neilt küsida, kas neil on beebipeo soovinimekiri. Sinu mõtlikkus ja toetus on nende jaoks tõenäoliselt kõige väärtuslikumad.