PÄIKESELOOJANGU PURJEREISID

Poissmeeste õhtu ning mida selle kohta teada

Kindlasti tead Filmi „Pohmakas“, kus peigmehe sõbrad korraldavad talle raju poissmeeste õhtu, mille käigus nad kaotavad peigmehe ära ning asuvad otsima teda. Kindlasti päriselt kellelgi nii hullusti poissmeesteõhtu pole läinud, kuid kes teab.

Poissmeesteõhtu on siis pidu, kus peigmehe sõbrad korraldavad vaikse või raju peo enne abiellu astumist. Kuid see pole alati kohustuslik, sest peigmees võib seda ise ka teha. Peigmees peab teadma enda sõpru enne kui annab loa korraldada, et ei tekkiks üllatusi, mida peab võib-olla hiljem tulevasele naisele seletama. Poissmeeste õhtu sai populaarsemaks 19.sajandil. Traditsiooniliselt tehti bankett, mille korralda enamasti peigmehe isa, kus tõsteti klaase pruudi ja peigmehe auks. Alates 80-ndatest on poissmeesteõhtu võtnud uue suuna, kus hakati reisima teistesse riikidesse pidu panema ning mis hõlmavad endas eksootilisi tantsijaid ja tugevaid pohmelle.

Kõige esimene poissmeeste õhtu sai oma alguse oletatavalt Spartast 5.sajandil eKr, kus enne abielu korraldati õhtusöök ning joodi ja tehti tooste peigmehele.

 

Poissmeesteõhtu traditsioonid

Poissmeesteõhtu traditioonid on erinevad riigiti. Näiteks Saksamaal on poissmeeste õhtu nimetus „Junggesellenabschied”, mis otseselt tähendab poissmeheelu hüvastijättu. Saksamaal on veel eraldi üritus, mida nimetatakse “Polterabendiks”. Seda tähistavad peigmees ja pruut koos üks pave enne pulmi. Sellel üritusel näiteks löövad külalised katki vana portselani, mis oletatavalt toob õnne paari abiellu. Mõnes Saksamaa piirkonnas erinevad poissmeesteõhtu traditsioonid üldisest. Osades kohtades on tava, kus poissmees, kes on üle 29 aasta vana ja pole ikka veel abiellunud riietuma häbistavasse riietusse ning tegema tobedaid ülesandeid, mis on antud teiste külaliste poolt.

Kuid enamasti hõlmavad poissmeesteõhtu traditsioonid kõva joomist ning käitumist, mida pruut heaks ei kiidaks. Sellepärast vist tänapäeval paljud korraldavad poissmeeste õhtu hoopis teises riigis.

 

Poissmeesteõhtu ülesanded peaksid peigmehe proovile panama

Kuna peigmees hakkab abielluma ning sellepärast peavad peigmehe sõbrad kindlad olema, et peigmees saab tulevikus enda pere eest hoolitsemisega hakkama.

Poissmeesteõhtu ülesanded on erinevad, kuid kindlasti peaks jääma hea maitse piiridesse. Näiteks testige teda jõutõstmisega, muidu võib juhtuda, et ei suuda pulmaööl pruuti voodisse kanda.

Et testida ellujäämisoskusi minge metsa ning paluge peigmehel süüdata lõkke ilma tikkudeta. Minge muidugi kuiva ilmaga, mõttetult raskeks pole ka vaja asja ajada.

Veel testige elementaarseid ehitamisoskuseid nagu näiteks naela löömine puitu ning puude lõhkumine muidugi.

Poissmehe vanne pole nii populaarne kui tüdrukuteõhtu vanne, aga tuleb ette ka juhtumeid kus seda tehakse Panen siia ühe stiilinäite kuidas loetakse poissmehe vanne ette:

 

 

Poissmeeste õhtu ideed ehk kuhu üldse minna?

Poissmeeste õhtu ideed võivad välja mõelda peigmehe sõbrad, aga kui tunnete, et idee võib minna hea maitse piiridest välja, siis kindlasti küsida peigmehe käest üle või kui tahate teha üllatust, siis pruudi käest luba küsida.

 

Tulge purjetama

Kui tahate, et poissmeeste õhtu oleks rahulik ja mõnus (kindlasti saab ka seda mitte nii rahulikult teha, kaasa saab rentida jahiga ka skuutri või kaatri), siis kindlasti soovitame purjetamist Tallinna või Pärnu lahel. Saate nautida värsket õhku ja eemalolekut linnakärast. Enamasti on merel rahulik ilm kuid kindlasti saab aega sättida, kui soov on ekstreemsema ilma järgi. Purjetamine on kindlasti lahe kogemus, mis meeldib peigmehele ja kõigile sõpradele.

 

Paintball

Paintball on kindlasti hea idee, kus on adrenaliin koguaeg laes ning samas saad trenni teha. Kuid kaks reeglit on: 1) Lase peigmehe võistkonnal võita. 2) Peigmees ei tohi aru saada, et te tal võita lasete.

 

Langevarjuhüpe

Langevarjuhüpe on muidugi ekstreemsem, kuid hea kogemus peigmehele, eriti kui ta pole seda enne teinud. Enne tuleks muidugi ka uurida kas peigmees kardab kõrgust. Ja kindlasti valige kogemustega ettevõte, et oleksite kindlad, et peigmees ikka pulma jõuaks tervelt.

 

Benjihüpe

Kui olete otsustanud benjihüpe kasuks, siis samamoodi olge kindlad, et peigmees seda üldse tahab ning valige usaldusväärne ettevõte. Siia toon ühe naljaka stiilinäite kuidas üllatada peigmeest:

 

 

Võtke ette matk

Matkasid saab teha erinevalt. Saate minna ratastega matkama, jalgsi või isegi autoga. Erinevate matkade puhul tuleb kõigiga läbi rääkida, et ei tekiks sellist asja, et keegi ei taha tulla. Kindlasti tuleb ette teatada kõigile sõpradele kuna matkad enamasti kestavad kauem kui üks päev.