PÄIKESELOOJANGU PURJEREISID

Pärnu-Tallinn +24h

Teisipäeva pärastlõunal hakkasime Pärnusse sõitma, kohale jõudsime täpselt Liselle sissetõstmise ajaks. Läks isegi kiireks veidikene. Ilm oli sellel hetkel väga kehva, sadas ja oli jahe. Lootsime, et ilm homseks paraneb, mida ta ka tegi. Jaht ristiti enne vettetõstmist midugi ka ära, sest seda pole kunagi tehtud. Kotermanniga tuleb sina peale saada, muidu on laeval sada häda ja vähe vett kiilu all.

Sõitma hakkasime Pärnu sadamast kolmapäeva õhtupoolikul nelja viie ajal. Tallinna, Kalevi sadamasse jõudsime neljapäeva õhtul kell 18:00. Hea oli jälle kindlale pinnale astuda. Vahepeatusime Tirhami sadamas, kuhu sildusime neljapäeva varahommikul kuue seitsme vahel. Need on lihtsalt mõned faktid Pärnust Tallinna seilamisest, aga faktid on ju igavad. Kirjutan mõne seiga, mis sõidu palju lõbusamaks muutsid.

Kõigepealt oli suurepärane ilm – päike säras, oli soe. Samas tuult ei olnud, niiet purjedega sai vähe sõita. Muidu oli koguaeg täiskäik sees. Teiseks oli väga mõnus seltkond, kõik mõistsid nalja teha jne. Merehaigeks ka keegi ei jäänud. Sõime, jõime (merejumal jõi ka) ja võtsime päikest. Ning siis mõtlesime ,et mida teha pärnus lahe peal sellise vaikse ilmaga ja siis otsustasime “swingida”. Maakeeli tähendab see purjevalliga jahi ahtrist vööri kiikumist, vee kohal ja lõpuks külma vette plärtsatamist. See annab mõnusalt adrenaliini verre ja jahutab päikesest tulise naha maha. Järgmiseks tahaks proovida halyard catapultingut Kuskil Kihnu lähedal tuli meil soov poid kallistada, sest ta tundus nii üksik. Palju toredaid lugusi juhtus veel, aga see on põhiline. Eks pildid ja videod jutustavad veidi parema loo sellest väikesest seiklusest pikki Eesti rannikut.

Oliver swingimas

httpv://www.youtube.com/watch?v=btqbLiNRMkY

Kaarel swingimas

httpv://www.youtube.com/watch?v=bjLIU5RuoIM