PÄIKESELOOJANGU PURJEREISID

20 põhjust, miks meremehed parimad reisikaaslased on!

 1. Meremehed on harjunud vähe asju kaasa võtma.

Laevadel pole just kuigi palju ruumi ning oma asjad tuleb mahutada tillukestesse kappidesse. Standardvarustusse kuuluvad veekindlad kotid. Sinu reisikaaslane ei võta autos ega hotellis palju ruumi ning sa ei pea teda pagasi kättesaamise alas ootama. Saate kiiremini lennujaamast minema ja alustada oma puhkuse nautimist!

 1. Nad ei kaeba kunagi magamistingimuste üle.

Meremehed on harjunud magama väikestel koidel või tekil ning seda kas padjaga või ilma. Nad ei hakka kaebama ööbimiskoha voodi või magamiskoti üle. Pikk lend või pikk vahepeatus – pole probleemi, nad suudavad pea kõikjal istudes magada.

 1. Samuti ei kaeba nad kunagi vannitoa tingimuste üle.

Meremehed on harjunud oma asju erinevates tingimustes ajama. Paljud meremehed on harjunud millestki kinni hoidma ning samal ajal oma häda tegema… üle parda. Tais või Indias olev tualett, kus sa pead püsti seisma või kükitama – pole probleemi.

 1. Meremehed teavad, kuidas piiratud aega (kiired peatused rongis/bussis või lennu vahepeatused) maksimaalselt ära kasutada.

Lohiseva ankru või enne suurte tasude maksmist kiiresti dokist eemaldumise harjumuse tõttu suudavad meremehed leida lähima poe ja kiiresti sealt tagasi jõuda. See on nagu õlle ja söögiga “The Amazing Race”.

 1. Nad näitavad sulle, kuidas turistilõkse vältida.

Meremehed suudavad kiiresti uusi asukohti hinnata ning määrata, kus ja millised turistilõksud seal on ja kuidas neid vältida, sest sadamad on neid tavaliselt paksult täis.

 1. Meremehed teaksid nagu kõiki.

Meremehed suudavad paari teise meremehe nimetamisega sind kohalikesse üritustesse kaasata. “Oh, tead ju, nii ja nii” ja juba te oletegi rannalõkke juures aukülalisteks saanud.

 1. Neil on juurdepääs kohalikele teadmistele.

Meremehed on harjunud ostma sadamatest kohalikke tooteid ja kasutama kohalikke teenuseid. Kui sul on vaja head soovitust, siis mine doki ülema juurde ning enamasti jagab ta sulle lahkelt hulgaliselt kohalikku informatsiooni.

 1. Meremehed suudavad peaaegu kõike parandada.

Rusikareegel: kasuta WD40 pihustit, kui see ei aita, siis kasuta toruteipi. Meremehed on väga osavad kaaslased, kui midagi katki peaks minema.

 1. Meremehi ei heiduta halb ilm.

Purjetama minemiseks või reisi alustamiseks tuleb pikalt “ilma akent” oodata. Meremehed ei istu maas ega kaeba. Vihmasel päeval lähevad nad baari, et seal kohalikega tuttavaks saada ja nendega soolaseid merelugusid vahetada.

 1. Kui su pilt jumalikust päikeseloojangust ei suuda tegelikkust jäädvustada, siis saad sa nende omi kasutada.

Nende omad jätavad su päikeseloojangu pildid häbisse. Neil on ilmselt selle tõestamiseks 5000 näidet.

ilus päikeseloojang

 1. Meremehega reisides suureneb drastiliselt tõenäosus, et teid kaldal mõnele laevale kutsutakse.

Meremeestel on suur meremeestest sõprade võrgustik, kes reisivad ümber maailma ning kes võivad aeg-ajalt jälle kokku sattuda. Purjetama ja/või laevale joogile kutsumises pole midagi ebatavalist.

 1. Meremehed teavad randu ja surfikohti.

Meremehed on alati kursis tuule ja loodete seisuga ning seetõttu oskavad nad aidata leida head kohta, kus surfata või lõõgastuda.

 1. Meremehed oskavad leeklambiga lasanjet teha.

Kas su tavalised reisikaaslased saavad sama öelda? Kui sa satud kuhugi, kus ei ole toiduvalmistamiseks vajalikke vahendeid, siis ära muretse, sest su meremehest sõber suudab käepäraste vahenditega midagi ikka välja mõelda.

 1. Sa ei pea ootama, kuni ta ennast sätib.

Meremeestel ei ole vaja fööne ega kosmeetikat. Nende eest hoolitsevad tuul ja päike.

 1. Nad oskavad hästi lende broneerida.

Nad teavad kõiki suuremaid ja väiksemaid lennujaamu ja nende sümboleid. Lendamine moodustab osa nende tööst ning neil võib olla ka veidi lennumiile, mida sinuga jagada.

 1. Meremehed ei kohku voolu või WiFi puudumise ees.

Pealambist ja raamatust piisab. Nad ei kaeba sulle kunagi, et internetisignaal on halb. Neid see ei huvita.

 1. Meremehed on algupärased skaudid.

Neil on multitööriist igal pool kaasas. Pudel veini? Nad on alati valmis seda lahti tegema.

 1. Meremehed on justkui isiklikud GPS-id.

Päikse ja tähtede asukoht ajab asja ära. Oled eksinud? Liigume selles suunas.

 1. Meremehed oskavad õmmelda.

Nad ei ole niidi ja nõela kasutamiseks liiga uhked. Purjed ei tee ennast ise korda. Seljakott läks katki? Anna see oma meremehest sõbra kätte ja see on mõne minutiga justkui uus.

Kui sa tahad meremeestega mõnusalt aega veeta Tallinna lahel, siis vali meie pakettide alt endale sobiv merereis välja ja saa kinnitust, et eelnevalt kirjutatu vastab tõele! 🙂