PÄIKESELOOJANGU PURJEREISID

Purjetamine muud moodi

Head uut aastat kõigile!

Talved oma lume ja käreda külmaga teevad purjetamise raskeks, et mitte õelda võimatuks, kuna vesi kipub talvel jäätuma. Aga ega see ei tähend et tuul kuhugile kaob. Purjetamise põhiolemuse, tuule abil liikumise tekitamisega saab ka muudmoodi hakkama. On vaja lihtsalt purje ja siis purje alla rattaid või uiske. Nii on inimesed väljamõelnud jääpurjetamise ja maapurjetamise.

800px Iceboaters1

Jääpurjetamine on purjetamine jääl. Jääpurjetamiseks sobib kõige paremini sile ja lumevaba jää, sest purjekal on all uisud. Kõige rohkem harrastatakse Eestis jääpurjetamist Haapsalu ja Pärnu lähedal merel, kus jääkate püsib ka kõige kauem, samuti Saadjärvel. Jääpurjekaga võib saavutada suuremaid kiirusi kui purjelauaga, sest pole segavat lainetust, mis tugeva tuulega paratamatult kaasneb. Suurel kiirusel võib tekkida oht end vigastada, mille võimalus aga viidakse miinimumini vastava varustuse kandmisega (kiiver, pehmed riided , kaitsmed).

blokart1

Samamoodi käib ka maapurjetamine, ainult selleks on vaja siledat, ilma puude ja konarlusteta maapinda, mis on piisavalt suur hoo ülesvõtmiseks ja manööverdamiseks. Imehästi sobivad maapurjetamiseks suured muruplatsid ja autoparklad. Loomulikult asendatakse uisud ratastega. Kiirused jäävad muidugi jääpurjetamisele alla, aga selle-eest on maapurjetamisega põnevust rohkem. Maapurjetamine alles võtab Eestis hoogu ülesse. Natuke rohkem tuntakse Eestis jääpurjetamist, aga ega ka selle populaarsus ei ole teab mis suur. Kui sa tunned huvi maapurjetamise vastu, siis aitab sind sellega www.blokart.ee. Sealt leiate rentimise võimalused ja varustust.